Tisk   Tisk    Daidalos: Archiv | Elektronická pošta |

Program WinZip

připravuje: Zlata Houšková, Kaarolina Jonáková

Instalace

Nemáte-li program nainstalovaný na vašem počítači:
Stáhněte si soubor na váš počítač. Instalaci spustíte kliknutím na ikonu staženého souboru. Potvrďte, že chcete program nainstalovat kliknutím na tlačítko Setup. Systém vás poté provede instalací, stačí sledovat na co se ptá. Jediné co se zaškrtává je zda má program začít s průvodcem nebo bez. Raději si nastavte bez (Start with WinZip classic).

Jak zazipovat soubor

Jenoduše. Máte-li nainstalovaný WinZip, stačí najít v průzkumníku nebo něčem podobném soubor/složku, kterou chcete zazipovat a kliknout na ní pravým tlačítkem. Zobrazí se menu ze kterého vyberete Add to jmeno_souboru.Zip. Otevře se okno, kde potvrdíte výběr kliknutím na tlačítko Add. Soubor se zazipuje a vytvoří nový soubor, který se uloží do stejné složky jako soubor původní. Když na tento soubor, který má koncovku .zip, dvakrát kliknete, otevře se program WinZip a ověříte si, že je soubor skutečně zazipovaný. Nyní můžete také přidávat další dokumenty. Stačí kliknout na ikonku Add a poté vybrat další soubor.

Jak otevřít zazipovaný soubor

Odpověď se tu již objevila. Stačí soubor otevřít, jako kterýkoliv jiný soubor. Automaticky se otevře program WinZip, který soubor rozbalí. Chcete-li rozbalený soubor uložit, kliknete na ikonu Extract. Otevře se okno, kde vyberete složku, kam chcete soubor uložit.
nejasnosti@ff.cuni.cz

SLOVNÍČEK:

Příští lekce:


Daidalos - hlavní stránka | daidalos@ff.cuni.cz