Tisk   Tisk    Daidalos: Archiv | Knihovník a počítač | Co je WWW a jak na něj

Odpovědi na vaše otázky a doplňky

připravuje: Zlata Houšková, Kaarolina Jonáková

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
máte-li jakékoliv dotazy k problematice WWW a elektronické pošty, ale i jiné, týkající se počítačů a Internetu, pošlete nám je na adresu: nejasnosti@ff.cuni.cz. Rádi vám je zodpovíme.

AH, ZH, KJ

Jak fungují bannery a jak je využít na své stránce?
Bannery jsou nejrozšířenější způsob inzerce na Internetu. Zařazení bannerů funguje na stejném principu jako reklama v jiných médiích. Rozdíl je v placení, zadavatel reklamy platí za počet shlédnutí reklamy a za počet kliknutí na banner. Touto činností se zabývá např. Billboard.cz. Alternativou k placené reklamě je "vzájemné zobrazování reklamy na www stránkách". To znamená: za to, že umožníte zveřejňování reklamních bannerů na vašich stránkách je váš banner zveřejňován na serverech, které inzerují stejným způsobem. Systém hlídá kolikrát se na Vašich stránkách zobrazí reklama ostatních členů systému, a podle toho pak zobrazí Vaši reklamu na stránkách dalších členů systému v odpovídajícím množství. Tato služba je poskytována zdarma (např. i Billboard.cz, Linx).
Další informace: viz Lupa, Živě.

Při importu oblíbených položek se mi záložky přeřadily. Jak tomu předejít?
Internet Explorer importované adresáře automaticky seřadí abecedně. Bohužel se to nedá nijak ovlivnit. Po importu je nutné adresáře přesunout ručně.

Lze změnit přístupové heslo k Sitebuilderu?
Bohužel to není možné.

nejasnosti@ff.cuni.cz

SLOVNÍČEK:

banner
na Internetu je takto označovaná reklama v podobě "proužků" na stránkách.Daidalos - hlavní stránka | daidalos@ff.cuni.cz