Tisk   Tisk    Daidalos: Archiv | AiP knihovnám | Česká národní bibliografie

Často kladené dotazy I.

připravuje: Jana Březinová

I. Na pomoc administrátorům a správcům sítě

Důrazně doporučujeme číst soubor CTIMNE.TXT (README.TXT) na každém novém vydání ČNB na CD-ROM. Tam se dovíte novinky a změny, které byly provedeny oproti předchozímu vydání a jsou důležité pro bezproblémovou práci s celým produktem.

Kontakt: AiP Beroun, Pavel Jungmann, Tel.: 0311 / 611 237, Fax: 0311 / 611 238

Otázka 1.
Po instalaci na některých počítačích se systémem Windows 95 nebo 98 na procesorech 486/16 MB RAM nebo Pentium II/128 MB RAM se neobjeví v horní liště pod nápisem databáze ikona DOTAZ, OZNAČ ZÁZNAM a v dolní liště se chybně vykreslí stavový řádek, který poté neobsahuje ikony a informace o počtu záznamů. Co s tím?

Odpověď 1.
Chyba není v samotném programu, ale již v komponentě pro ovládání vykreslování grafiky, ze které se program skládá. Jednali jsme s dodavatelem této komponenty a bylo nám doporučeno:
"Problém je v grafické kartě S3. Doporučuji instalovat poslední verze ovladačů k těmto kartám. Každopádně můžete zkusit vypnout hardwarové urychlování grafiky, to by mělo pomoci."
V současné době probíhá testování a s výsledky budou uživatelé, kteří mají tento problém, seznámeni prostřednictvím elektronické pošty nebo dopisu.

Otázka 2.
Máme Windows NT Workstation. Po bezproblémové instalaci uživateli Administrator funguje vše bez problémů. Ostatní uživatelé, kteří nejsou ve skupině Administrators nemohou pracovat s databázemi, protože jsou vyzváni, aby vložili CD-ROM (který je ale vložen). V menu "Databáze - Cesty k databázím" nejsou vyplněny cesty, po vyplnění je program ignoruje (položky jsou po potvrzení tlačítkem OK zase prázdné). Nevite, prosím, co s tím?

Odpověď 2.
Na počítači, na kterém program spouštíte, je nutné mít povolen zápis do souboru Win.ini a do systémových registrů - konkrétně pro cestu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\AIP\CNB a pro všechny její podklíče. Do souboru Win.ini se zapisují substituce fontů, do registru nastavení cest k databazím (DataFilePath) a nastavení aplikace.

Otázka 3.
Jaký je správný postup provedení síťové instalace ?

Odpověď 3.
Program nainstalujte na každé pracovní stanici ve vaší síti a data umístěte na server (případně na jednu z pracovních stanic). Je nutné dodržet nezbytné podmínky - viz. Odpověď 2. V případě jiné síťové instalace a problémů s ní nás kontaktujte, prosím.


Daidalos - hlavní stránka | daidalos@ff.cuni.cz